Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Kilka słów o hodowaniu kotów w w mieszkaniu

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych. Cechuje je duża doza niezależności, czym różnią się od psów. Kolejną różnicą może być fakt, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez człowieka. Z tego powodu chętnie przygarniane są przez osoby, które mają mniej czasu ze względu na pracę i inne obowiązki. W przypadku gdy mieszka się w stosunkowo spokojnym otoczeniu, możliwe jest wypuszczanie zwierzęcia na dwór.
Często jednak dzieje się tak, że kot zamieszkuje w mieszkaniu w centrum miasta; wtedy przebywa tylko wewnątrz. W takim przypadku dobrze jest gdy zwierzę przynajmniej ma możliwość wyjścia na balkon. Hodowla kotów jest procesem stosunkowo łatwym. Wszystko uzależnione jest od ilości hodowanych kotów, ich odmiany i tego, czy jest to hodowla kotów na wystawy.

kot
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Najczęstszymi przyjaciółmi ludzi są zwierzęta nierasowe, nazywane kotami dachowymi. Najwięcej jest ich w okolicach wsi, gdzie nierzadko mieszkańcy zajmują się ich dokarmianiem. W miastach z kolei ludzie niejednokrotnie przygarniają koty „z ulicy” lub od przyjaciół. Korzystnym pomysłem bywa również przygarnięcie kota ze schroniska, w którym nierzadko panują trudne warunki. Wybawienie zwierzęcia od ciężkiego życia w schronisku jest przyczyną wielkiego zadowolenia. Ponadto wyprawka dla kota dachowego najczęściej nie jest bardzo droga (kuwety i akcesoria ). Zwierzęta rasowe natomiast bywają bardzo drogie i często wymagają dodatkowej pielęgnacji jak to jest w przypadku długowłosych kotów perskich. Poza tym zwierzętom|rasowym częściej zdarza się chorować na choroby genetyczne, a średnia długość ich życia jest mniejsza niż u kotów nierasowych.

Źródła wiedzy o kotach Istnieje dużo różnorodnych źródeł, z których czerpie się wiedzę w kwestii posiadania kotów. Dobrym źródłem są książki w rodzaju poradników wydane przez profesjonalnych wydawców. Można tam znaleźć informacje na temat pielęgnacji zwierzęcia, jego zachowań, a także takich kwestii jak choroby i sposoby postępowania w takich sytuacjach. Porady tego typu można znaleźć w dużej ilości w Internecie. Profesjonalnie prowadzony sklep z poradami SuperZooMarket bywa równie dobrym źródłem wiedzy co poradnik w formie książkowej. Istnieją również specjalne fora, na których właściciele kotów dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-28 18:08:41
Tagi: warunki, Mieszkańcy, długość