Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Łuk tradycyjny – czym się wyróżnia i czy dobrze jest w niego zainwestować?

W dzisiejszych czasach amatorzy strzelania z łuku mają spory problem z zakupem odpowiedniego łuku. W sklepach znajduje się bowiem tyle najróżniejszych rodzajów sprzętu, że ciężko jest podjąć ostateczną decyzję.
zielona Mazda
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niezmiennym powodzeniem cieszą się jednakże łuki tradycyjne. Czym się one cechują i czy warto nabyć taki łuk?


Łuki tradycyjne były szczególnie popularne w czasach średniowiecznych i szczerze mówiąc nie zmieniły one swojej budowy od tamtego czasu. Również dziś cieszą się one dużą popularnością pośród amatorów łucznictwa, przede wszystkim ze względu na to, że mogą je stosować zarówno lewo-, jak i praworęczne osoby. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych tworzyw łuki te odznaczają się aktualnie większą trwałością oraz znacznie dłuższą żywotnością niż ich średniowieczne odpowiedniki. Aktualne modele są też zdecydowanie łatwiejsze do naciągnięcia – siła naciągania równa 10-25 kg da nam możliwość nam spokojnie wystrzelić strzałę w kierunku tarczy (łuki tradycyjne).


Jeśli chodzi o łuki tradycyjne istotne jest jednakże to, żeby nie posiadały one żadnych detali wystających poza krawędź majdanu. Nie mogą one również posiadać żadnych znaczników na cięciwie, które mogłyby ułatwić jego użytkowanie. Można zatem powiedzieć, że ten typ łuku jest zalecany raczej dla osób, które są już doświadczone w strzelaniu z łuku.
Początkującym osobom może być ciężko nauczyć się podstaw bez podpórki na strzałę i innych akcesoriów, dzięki którym łatwiej jest podchwycić podstawy łucznictwa. Jeżeli jednakże posiadamy już doświadczenie w strzelaniu z łuku i chcemy poznać jego całkiem nowy wymiar, łuki tradycyjne to produkt idealny dla nas - dodatkowe informacje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-06 19:08:40
Tagi: produkt, element, kupić