Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Zastanawiałeś się kiedyś, w czym powinno się spożywać różne alkohole? Jak nie, to sprawdź, czy to dobrze robisz

Wbrew różnym opiniom, to z czego pijemy jest dosyć istotne. Niektórzy wiedzą, że kawa pita ze szklanki i ta pita z najprawdziwszej, cienkiej porcelany ma smak zupełnie inny. Identycznie jest z kieliszkami. Alkohol najlepiej smakuje w szkle bardzo cienkim, jasnym - niebarwionym, najlepiej bez żadnych zdobień.
ciemne piwo w kuflu
Napisał: Jason Rosenberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście, iż są takie napoje (sprawdź ofertę w pizza Leszno ) wysokoprocentowe, które najbardziej smakują z jednego szkła. Tak jest z pewnością z piwem, gdyż kufle do piwa to powszechne i szanowane naczynie, aby smakować złoty trunek. Jednocześnie z pozostałymi alkoholami jest inaczej, różne szklanki do drinków, kieliszki, pasują do innych napojów wyskokowych.Sprawdź, w jakich naczyniach spożywać konkretne alkohole. Do wódki najlepiej używać kieliszki o pojemności 30-60 ml, na nóżce albo bez niej. Szkło powinniśmy napełnić prawie do końca, tak by do brzegu (do rąbka) pozostało 3-5 milimetra. Wódki czyste podajemy w kieliszkach bez nóżki, natomiast w kieliszkach z nóżką - najkorzystniej czyste, gatunkowe oraz smakowe. Co więcej, wódkę należy serwować zmrożoną. Jeżeli nie chcemy trzymać butelki w zamrażarce, możemy na kilka chwil przed podaniem alkoholu wsadzić do niej kieliszki. Ciekawe propozycje odnajdziesz tu: do piwa.

Do win musujących i szampana trzeba użyć tak zwanego fletu, czyli smukłego kieliszka, który zwęża się ku górze. Trzymamy go za nóżkę tak, by ręką nie rozgrzać alkoholu. Pojemność szkła to 150-180 mililitrów. Trunek powinniśmy nalać do 3/4 wysokości szkła. Do czerwonych win potrzebne są nam duże kieliszki o miarze 150-250 ml. z krótką nóżką. Czasza kieliszka musi trochę zwężać się ku górze. Alkohol należy nalać do 3/4 wysokości. Do win białych stosujemy takie same kieliszki, jak do czerwonych, lecz mniejsze. Czasza posiada wielkość ok.100 mililitrów Napełniamy nie więcej niż do połowy. Do Martini stosujemy charakterystyczne kieliszki, których czasza zdecydowanie rozszerza się ku gorze. Więcej w temacie tutaj: czytaj.


kieliszki
Napisał: Rosendahl
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
A jak z innymi alkoholami? Do koniaków i brendy stosujemy kieliszki, które mają pękatą czaszę o wielkości 230 ml. Do kieliszka powinniśmy wlać tylko 20-40 mililitrów, zaś do whisky najbardziej odpowiednie są szklanki o grubym dnie i pojemności 150 -220 mililitrów Do short drinków należy zastosować kieliszki o krótkiej nóżce (albo bez niej) o pojemności 150 ml.. Napełnione powinny być tak, by do krawędzi kieliszka nie było większej ilości niż 5 ml.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-06 05:34:39
Tagi: trunek, kawa, wódki