Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Sukces przedsiębiorstwa w dłuższej perspektywie , czyli kreowanie prestiżu przez program lojalnościowy

Sukces sprzedażowy ma wiele imion. Wejście na wyższy pułap wymaga sporego doświadczenia, nierzadko bazującego na trudnych kampaniach, zaciskaniu pasa, ograniczeń wydatkowania. W dłuższej perspektywie o klienta zadbamy stawiając na długofalowe programy lojalnościowe.


więcej w temacie
Napisał: Benjamin Linh VU
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na podobne rozwiązanie pozwolą sobie najczęściej przedsiębiorstwa z większym budżetem, które mogą odważyć się na długofalową inwestycję, czyli takową która nie przyniesie zysku w perspektywie dnia, czy tygodnia, ale która zaprocentuje na dalszą przyszłość. Programy lojalnościowe (polecane) to budowanie (zobacz integracja zespołu w firmie) więzi z odbiorcami, zaufania pomiędzy firmą, a konsumentem. Na dalszy plan schodzi rozdział sektorów - finanse, sklepy spożywcze, części gospodarcze, zakłady przemysłowe - wszędzie inwestorzy-kapitaliści mają w planach rozwoju firmy inwestowanie w „lojalkę”. A więc pakiet urozmaicony poza jednorazowymi gadżetami-chwytam w wielowymiarowe badania i ankiety. Programem lojalnościowym utrwalamy więź, opartą nie tylko na maksymalizacji zysków.

Zabiegi reklamowe, nastawione na intensywną promocję wszelkich usług (własność intelektualna, transport, handel) od programów motywujących odróżnia nie tylko czas trwania. Często jako wyprzedaż pełny jest rynkowych zagrywek typu sprzedać, zintensyfikować zysk, dorobić się. Jak statystyki dowodzą, przybieranie strategii celujących tylko w sprzedaż kończy się powolnym spadkiem wyników zysków większości firm. Program budujący więź staje się w takiej sytuacji środkiem prostującym, pokazaniem, iż firma potrafi wyjść naprzeciw klienta nie tylko po jego pieniądze.

prezes firmy
Napisał: Benjamin Linh VU
Na podstawie: http://www.flickr.com
I nie chodzi tu o obdarowywania klientów extra produktami - każde negatywne zakupy sprawią, że kupujący odwrócą się do konkurencji. Która, jak wiadomo, nie śpi. Sprawdzanie oczekiwań klientów przez korespondencję, wysyłanie ankiet czy zbieranie anonimowych danych - te wszystkie zabiegi mają na celu doprecyzowanie oczekiwań, rozróżnienie klientów na grupy pod względem wieku, płci czy innych kryteriów. Gdy firma stosuje narzędzia badania badania marketingowe rynku (jak programy lojalnościowe) zapewne nie poczuje błyskawicznych, nawet oczekiwanych zysków finansowych. Stworzy jednak coś, co przełoży się na budowanie relacji z klientem, w długiej perspektywie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-30 13:48:25
Tagi: zakupy, firmy, Przedsiębiorstwa