Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jak efektywnie szukać pracy?

Przed rozpoczęciem poszukiwania zatrudnienia warto zastanowić się nad tym: jakim sposobem szukać zatrudnienia najefektywniej? Kto może nam w tym dopomóc? Szukając zatrudnienia korzystaj z wszystkich dostępnych opcji. Nawet, jeżeli przez pewien czas nie będziesz odnosić sukcesów, nie zniechęcaj się. Aktywnie poszukując zatrudnienia zdobywasz wszak wartościową wiedzę o wymaganiach chlebodawców, o przebiegu rozmów kwalifikacyjnych, czy na przykład uczysz się efektywnej autoprezentacji. W końcu na pewno uda ci się!
Aby
certyfikat ze szkolenia
Napisał: Leadnow Canada
Na podstawie: http://www.flickr.com
poszukiwanie zatrudnienia było skuteczne, należy od razu na samym początku przyjąć przynajmniej trzy założenia: Poświęcę na to dużo czasu. Zależność jest nieskomplikowana, im sporzej czasu "ulokujemy" w działania związane z wyszukiwaniem zatrudnienia, tym rychlej ją znajdziemy. Jeżeli w czasie poszukiwania zatrudnienia nie jesteśmy nigdzie indziej zatrudnieni, warto sobie powiedzieć, że na poszukiwanie pracy przeznaczamy dniówkę roboczą. Nie ma powodów, ażeby pracować nad poszukiwaniem pracy krócej, niż będziemy pracować, gdy już ją zdobędziemy. Jeśli mamy już pracę, ale pragniemy ją zmienić, dobrze jest sobie ustalić limit czasu który na to określimy. Będę działać systematycznie. Będę wykorzystać wszelakie dostępne sposoby, które umożliwią mi zdobycie pracy.
cv
Napisał: César Santiago Molina
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przed wysłaniem aplikacji musimy za każdym razem niezwykle uważnie sprawdzić ogłoszenie oraz odnieść zawarte w nim dane do własnego doświadczenia. Pamiętaj, że 90 procent aplikacji wysyłanych do przedsiębiorstw przez poszukujących pracy nie odpowiada wymaganiom wymienianym w ogłoszeniach rekrutacyjnych.

Jeżeli zastosowana w tym materiale retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu inne tego rodzaju posty - one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Znaczy to, że wyłącznie 10 % nadesłanych zgłoszeń jest branych pod uwagę w trakcie rekrutacji
.

W ogłoszeniach właściwie nie powinna być oznaczona preferowana płeć albo wiek potencjalnego pracownika, bowiem może być to zauważane jako dyskryminacja.

Czy analizowany materiał nie jest zajmujący? Jeśli tak sądzisz, kliknij tutaj - zalecam tę stronę (http://toc.org.pl/kalendarium/), ponieważ przeczytasz tam przyciągające oko artykuły.

Pracodawcy częstokroć umieszczają takie informacje "między wierszami" - wystarczy zwrócić uwagę na odmianę w jakiej użyto jego nazwy, przykładowo księgowa, a nie księgowy. Zwracaj uwagę na wymagania zawarte w ogłoszeniu, przykładowo czy posiadasz odpowiedni certyfikat kompetencji zawodowych - folie samoprzylepne na samochód.

Na ogół w ogłoszeniach pojawia się informacja na temat umiejętności "będących dodatkowym atutem" (może być to dodatkowy język obcy, obsługa danego programu komputerowego bądź odbyty kurs na wózki widłowe - weź udział w kursie na wózki widłowe). Idzie o to, by nie zrazić dobrych specjalistów, jacy na przykład biegle posługują się językiem angielskim, ale nie znają za to niemieckiego. Rzadko umiejętności te są przesądzające, lecz niewątpliwie pomagają.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-03 13:49:24
Tagi: praca, umiejętności, wymagania