Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Towary w Polsce, czyli zadania firm przywożących produkty z Chin

Do grona najważniejszych partnerów handlowych Polski dołączyły Chiny. Wzrasta nie tylko import produktów z Chin do nas, ale my także każdego roku zwiększamy liczbę artykułów eksportowanych do tego państwa. Handel z chińskim partnerem nie jest jednak łatwy, zwłaszcza dla firm, które dopiero zaczynają współpracować z państwem chińskim.

towar z chin
Napisał: Bryan Ochalla
Na podstawie: http://www.flickr.com
Importerzy z Chin w Polsce stoją przed bardzo trudnym zadaniem. W handlu z Chinami obowiązują zupełnie inne standardy niż te, które stosowane są w kontaktach z partnerami pochodzącymi ze Stanów Zjednoczonych czy z państw Europy Zachodniej. Początkujący importerzy z Chin w Polsce napotykają przede wszystkim na dużą barierę językową, często rozpoczynający swoją pracę importerzy nie znają też obowiązujących w tym kraju procedur oraz przepisów prawnych - oferta importerów z Chin w Polsce. Firmy, które dopiero zaczynają swoją działalność w państwie chińskim powinny więc naprawdę uważać, by nie zostać oszukanym, co ponoć w relacjach z firmami działającymi w Chinach zdarza się niezwykle często.Stosowaną często praktyką jest podawanie fałszywego numeru konta bankowego. Zdarza się nawet, że importerzy nawiązują relacje z firmami, których tak naprawdę pod względem prawnym nie ma. To chyba najbardziej niebezpieczne (zobacz odbior odpadow niebezpiecznych) pułapki, na które muszą uważać polscy importerzy. Państwa będące członkami Unii Europejskiej, w tym również i nasz kraj, nie podpisały z państwem chińskim umowy pozwalający na wolny handel. Oznacza to, że importując towary z państwa chińskiego, firmy z Polski muszą posiadać najróżniejszego rodzaju licencje, pozwolenia i inne dokumenty. Podstawowym dokumentem, który musi posiadać firma zamierzająca importować produkty z państwa chińskiego jest licencja eksportowa. Warunkiem dopuszczenia produktów z Chin na nasz rynek jest posiadanie przez nie oznaczenia CE lub posiadanie certyfikatu ISO.

Czy rozważana kwestia żywo Cię zajęła? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (https://www.rcc-nova.pl/badania-i-pomiary/testy-wibracyjne/) inne teksty.

Mimo tych niewątpliwych utrudnień współpraca z Chinami się rozwija. Jakość towarów produkowanych w Chinach jest bardzo różna, nie zawsze są one tandetne. Wszystkie są za to bardzo tanie.

Z Chin importujemy między innymi ubrania, bieliznę dla kobiet, buty, artykuły oświetleniowe, produkty oraz półprodukty elektroniczne, akcesoria potrzebne przy wytwarzaniu mebli. Wśród artykułów przywożonych z Chin są również zabawki dla dzieci, sztuczne kwiaty, kosmetyki, świąteczne dekoracje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-09 01:16:32
Tagi: zabawki, rynek, działalność, import