Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Co można interesującego robić wyjeżdżając na dłuższy lub krótszy urlop w rejon Kotliny Kłodzkiej.

Jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych w Polsce jest Kotlina Kłodzka. Rejon ten cieszy się popularnością praktycznie przez cały rok. Przez wiosnę, lato i jesień przyjeżdżają do niego wielbiciele rowerowych i pieszych wycieczek, a oprócz tego osoby, jakie pragną w ciszy i spokoju wypocząć w otoczeniu przepięknej przyrody.

góry stołowe
Napisał: Eri_pl
Na podstawie: www.flickr.pl
Zima z kolei to czas narciarskich i snowboardowych szaleństw, wiele stoków i wyciągów ma propozycję i dla bardziej zaawansowanych narciarzy i dla ludzi rozpoczynających dopiero przygodę z tym sportem. Jako że rejon ten ma dużą popularność wśród turystów, to nie ma się czemu dziwić, że baza noclegowa jest bardzo pokaźna. () Kwatery w kurortach z tej okolicy są bardzo różnorodne. Z jednej strony jest duża ilość prywatnych kwater, jakich poziom bez przerwy się poprawia, znajdą coś dla siebie także bardziej wymagający turyści, liczne hotele i pensjonaty zapraszają gości, wymagających wyższych standardów. Oprócz tego w pobliżu działa sporo ośrodków wypoczynkowych, więc każdy bez większego problemu znajdzie coś odpowiadającego jego potrzebom.Pomimo, że rejon Kotliny Kłodzkiej nie jest duży, to proponuje bardzo dużą ilość znanych na całą Polskę atrakcji. Na pewno do takich można zaliczyć Błędne Skały oraz Szczeliniec Wielki. Te wspaniałe formacje skalne to unikat na skalę europejską, co roku przyciągając wiele tysięcy turystów. Dużą popularnością cieszą się również atrakcje w samym Kłodzku. Wielbiciele militariów na pewno nie przejdą obojętnie obok Twierdzy Kłodzkiej, będącej największą budowlą tego typu w naszym kraju. Twierdza została wybudowana parę wieków temu, a historia jej jest dość burzliwa.

kręgielnia w kłodzku
Napisał: ewan traveler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wykorzystywana ona była do wielu celów, w czasie drugiej wojny światowej było w niej na przykład więzienie. Obecnie jej cześć udostępniono do zwiedzania, stanowiąc największą atrakcję turystyczną z tamtego regionu. Warta zobaczenia jest także podziemna widokowa trasa, a jeśli ktoś ma po zwiedzaniu jeszcze chęci na jakąś dobrą zabawę, to będzie na niego czekać na przykład kręgielnia kłodzko.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-18 18:28:29
Tagi: narciarze, zwiedzanie, unikat

Wybrane artykuły

Kategorie

Artykuły archiwalne

Artykuły

Ciekawy film