Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jeżeli planujemy zakupić samochód ciężarowy, to musimy wziąć pod uwagę sporo rzeczy. Na co najbardziej zwrócić uwagę?

Aktualnie dość spora grupa inwestorów decyduje się na wejście w firmę transportową, by przewozić towary na trasach krajowych, lecz również za granicą. W tej sytuacji trzeba wydać pieniądze na odpowiednie ciężarówki, gdyż bez popularnego TIR-a nie da się obsługiwać długich tras. Którą więc wybrać ciężarówkę?


ciężarówka - logistyka
Napisał: NotrucksNolife
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niestety, chociaż pomysł zakupu samochodu ciężarowego a następnie świadczenia usług przewozu rzeczy wydaje się dość prosty, to należy pamiętać, że w rzeczywistości tak nie jest. To inwestycja wymagająca dużych nakładów środków. Nieużywana ciężarówka, jak ciężarówki daf, może kosztować kilkaset tysięcy złotych, a to nie wszystko, bo należy przecież doliczyć koszty myta i podatków, ewentualne wizyty w warsztacie i ubezpieczenia, pensje jak również bonusy. Bardzo istotną kwestią, bez której nie da się rozpocząć współpracy z branżą zajmującą się transportem jest kupno samochodu ciężarowego. Do naszego kraju wciąż chętnie sprowadzane są pojazdy z innych zachodnich krajów, jak Anglia lub Holandia. Istotne dane odnajdziesz też tutaj: sprawdzone ciężarówki daf.

Są na pewno bardziej korzystne cenowo porównując do nowych samochodów, ale z racji konkretnego przeznaczenia posiadają bardzo dużo przejechanych kilometrów, a to zwiększa prawdopodobieństwo ewentualnych awarii. Normalny TIR robi około 10 000 kilometrów na miesiąc, łatwo więc sprawdzić, jaki ma przebieg kilkuletnie auto.

Zobacz, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (http://autopartner.elk.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow-elk/). Oferujemy usługi dobrane do osobistych oczekiwań. Nie czekaj i poznaj się, jak działamy.

Miejmy więc na uwadze to, iż kiedy kupujemy dość stare auto, to na pewno przydarzy się jakaś naprawa. Najpewniejszym wyborem będzie w takim wypadku zakup nowego samochodu (zobacz leasing samochodowy wrocław) ciężarowego. Będzie z pewnością służyć przez kilka początkowych lat. Leasing także daje ciekawe rozwiązania, gdyż firma leasingująca musi nam dostarczyć dobrze działające auto. Dla zainteresowanych tematem: zobacz.


ciężarówki
Napisał: AngieD.
Na podstawie: http://www.flickr.com
W taki jesteśmy w stanie kupować inne środki komunikacji potrzebne sprzęty, takie jak naczepy poleasingowe. Co się tyczy samochodów z dużym\ze sporym przebiegiem, pojawia się jeszcze dodatkowa kwestia. Mianowicie warto pamiętać, iż regularnie zatwierdzane są nowe rodzaje myt. Dlatego, im więcej pojazd pali, tym większe myto będziemy płacić za kilometr. To często kwestia kilkunastu groszy za kilometr, więc zdaje się mało, lecz po kilkuset tysiącach kilometrów znaczniej opłacalny jest zakup samochodu ciężarowego z ekonomicznym silnikiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-28 11:49:26
Tagi: Auto, pojazdy, ciężarówki, naczepy