Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Przykłady książek oraz ich filmowych ekranizacji. Czy to dobry pomysł na prezent?

Są takie tytuły książek lub filmów, które kojarzą prawie wszyscy. Często na podstawie książek tworzy się ekranizacje, które sprawiają, że tego rodzaju historia jest rozpoznawana przez jeszcze większe grono ludzi. To powoduje też, iż takie pozycje mogą być idealnym pomysłem na przykład na podarunek. O których tytułach trzeba wspomnieć?

Wiele osób kojarzy na pewno osobę Hanibala Lectera. Postać ta stała się sławna dzięki filmowi, jaki zyskał spory rozgłos i popularność. W roku 2007 nakręcono jedną z części Hanibal po drugiej stronie maski, która opowiada o początkach historii Hanibala.

Intryguje Cię problematyka podnoszona w tym tekście? Zobacz oprócz tego też inne pokrewne treści - zwyczajnie wejdź tutaj (https://magazynauto.pl/uzywane/uzywane-nissany-atrakcyjne-auta-z-solidnymi-dieslami,aid,1990).

Warto wiedzieć, że filmy o tej postaci powstały na podstawie książek, które tak samo jak film są dobrym upominkiem dla osób w różnym wieku.

książki
Napisał: Sarah Sammis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejną książką i filmem, które z pewnością kojarzy sporo ludzi jest Duma i uprzedzenia. Ta książka Jane Austin właściwie była już znana nim została zekranizowana. Twórczość Austin bowiem posiada sporo fanów na całym świecie. Zarówno powieść jak również film pokazują życie wyższych sfer w Anglii na styku dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Pełna jest różnego rodzaju intryg i romansów, których wtedy nie brakowało- więcej nowości.

Greg Zorba to propozycja może dla trochę starszych ludzi, którzy pamiętają głośny film z roku 1964 z aktorem Anthonym Quinnem, który stworzono na podstawie książki. Na kartach książki jak również w filmie pokazane są losy Greka jadącego z kontynentalnej części Grecji na wyspę Kreta. Doskonale oraz w sposób niesamowicie barwny ukazana jest w niej mentalność osób mieszkających na Bałkanach.

Inną z kolei książką, którą kojarzą wszyscy jest Sennik Egipski. W niej właśnie poszukujemy znaczenia naszych snów i marzeń sennych. Temat snów bowiem od dawna interesował sporo osób. Jest kojarzony bowiem z czymś nie do końca oczywistym, czego znaczenie pragniemy odkryć. Tego typu sennik w przejrzysty sposób podpowiada co kryje się za naszymi snami- strona internetowa tutaj.To bez wątpienia nie wszystkie ciekawe pozycje, jednak jest duża szansa, iż przypadną do gustu dużej ilości osób. Dobrze jest zatem sięgnąć czasami po książki i ich ekranizacje, lub też po książki, które są takim jakby pewnikiem. Tym bardziej gdy nie za dobrze znamy osobę, jakiej chcemy zrobić niespodziankę. W takim wypadku jest więcej szans na to, że tego rodzaju upominek przypadnie do gustu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-25 19:14:13
Tagi: Pozycje, książki, Filmy, ekranizacje