Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jakiego rodzaju restrykcje obowiązują zatrudniającego przy zastosowaniu tzw. zwolnień grupowych?

Czy wiesz, że nie dowolna spółka może w dowolny wariant rozstać się ze swymi członkami personelu? Rozwiązanie umowy o pracę można by wykonać na parę wariantów. Przykładowo, żeby pracodawca mógł jednorazowo zwolnić większą ilość pracowników, musiałoby być ich przynajmniej dwudziestu.


Członkowie personelu, którzy na własnej skórze dowiedzieli się co to są w rzeczywistości zwolnienia grupowe wiedza, że posiadają prawo dokonać rejestracji w Urzędzie pracy, gdyż przysługuje im zasiłek dla bezrobotnych.


Warto wspomnieć, że pracodawcę dotyczą niektóre ograniczenia przy zastosowaniu takiej formy wypowiadania umowy o pracę. O tak zwanych zwolnieniach grupowych moglibyśmy mówić wtedy, gdy chlebodawca zwalnia:
- dziesięciu członków personelu (w sytuacji, kiedy zatrudnionych jest co najmniej 100 pracowników),


- dziesięć % członków personelu (gdy zatrudnia od 100 do 300 pracowników)


zwolnienia grupowe
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com


- trzydziestu pracowników, gdy przełożony zatrudnia co najmniej 300 i więcej ludzi.


współpraca


Jak więc jest widoczne, nie w dowolnej firmie można by przeprowadzić redukcję zatrudnionych stosując tak zwane zwolnienia grupowe. Jest to szczególny sposób rozwiązania umowy o pracę, którą pracodawca jest zobligowany skonsultować z członkami tzw.

Gdy zainteresowały Cię ciekawe dane i szukasz ich na konkretny wątek, kliknij w odsyłacz do artykułu (https://www.workservice.pl/praca/magazynier/ostroleka/). W tamtym miejscu znajdziesz niezbędne informacje.

związków zawodowych. Należałoby również wspomnieć, że osoby, które straciły pracę na skutek zwolnień grupowych powinni uzyskać odprawę, której wysokość jest zależna od m.in. stażu pracy w takim zakładzie.


Odprawa ta nie mogłaby być większa niż równowartość 15-krotnego wynagrodzenia minimalnego.

Jeśli zaintrygował Cię taki artykuł, sprawdź przykłady (https://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/obsluga-infolinii-dla-uczestnikow/) opublikowane tutaj. Z pewnością znajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Należałoby też wspomnieć, że funkcjonuje duża grupa osób, którą prawo chroni przed zwolnieniami grupowymi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-27 02:16:10
Tagi: rzeczy, zysk, pracy, umowy