Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jakiego rodzaju istnieją różnice między tradycyjnymi kantorami a tymi internetowymi?

biznesmen, który poszukuje pomysłów na swą nową działalność gospodarczą ma hipotetycznie duże pole manewru. Jeśli jednak nie zamierza zostać płatnikiem podatku VAT i nie zamierza mieć przymusu posiadania kasy fiskalnej, to nie ma już tak dużego wyboru.


grupa
Napisał: Nazareth College
Na podstawie: http://www.flickr.com


Mógłby jednak zająć się zawodowo wymianą różnorodnych walut.
komunikacja
Napisał: Fabrice Florin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Żeby ponadto zmniejszyć koszty działania spółki, może założyć własny internetowy kantor wymiany walut. Polska jest europejskim faworytem w prowadzeniu tego typu rodzaju działalności, z tego też powodu z pewnością bez żadnego kłopotu odnajdzie poradę w tym zakresie. Świat podąża naprzód, znani nam spod różnych lotnisk czy też ulic cinkciarze nie działają już w tego typu sposób. W zamian za to w wielu miejscowościach obecne są z kolei kantory, w jakich do nabycia jest dowolna światowa waluta. Dolar, korona szwajcarska czy hrywna to zaledwie przykładowe waluty, jakie można by pokazać swoim interesantom. Zasada działania tego typu internetowego kantoru nie różni się znacznie od tego standardowego.

Jeżeli zaintrygowały Cię informacje w naszym tekście, to doczytaj więcej nowe opisy na następnej stronie, która znajduje się pod tym linkiem.

Znaczy to niestety częste kontrole i konieczność prowadzenia dodatkowej ewidencji.


Taka działalność musi być rejestrowana i do jej prowadzenia konieczna jest zgoda (zobacz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych cv 2020) prezesa NBP. Poza tym działalność kantorową może prowadzić wyłącznie osoba, która ani razu nie była skazana prawomocnym wyrokiem dotyczącym jakiegoś przestępstwa, którego zamiarem było uzyskanie korzyści majątkowej. Ponadto tego typu osoby muszą przejść przeszkolenie odnoszące się do prowadzenia działalności regulowanej. Poza tym kantor powinien być stosownie oznaczony.


Dotyczy to także tego, która waluta mogłaby zostać w nim wymieniona. Posiadacz musi poza tym wydawać dokument umowy. W przypadku e-kantorów wymogi są takie same jak w wypadku tych tradycyjnych, jednak w takiej materii istnieje kilka kontrowersyjnych kwestii.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-30 13:48:04
Tagi: VAT, biznesmen, koszty