Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Dzięki funduszom unijnym można unowocześnić firmę

Wszędzie tam, gdzie potrzebne są unowocześnienia i przemiany, ludzie borykają się z niedostatkiem środków finansowych. Dotyczy to zarówno mniejszych i większych przedsiębiorstw, jak również jednostek gminnych. Szansą okazują się być fundusze z Unii Europejskiej.


fundusze unijne
Napisał: Ervins Strauhmanis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż przedsiębiorcy zwykle podejmują decyzję o przyjęciu pomocy finansowej na etapie zakładania działalności gospodarczej, rosnącym zainteresowaniem cieszą się również fundusze unijne na rozwój firmy. Pieniądze z tego obszaru mogą być udostępnione na utworzenie nowych stanowisk pracy, nabycie profesjonalnych narzędzi, czy inne działania, mające na celu zwiększyć atrakcyjność firmy na rynku lokalnym lub krajowym.

Ze względu na to, że dotacje mają charakter refundacji i należy na wstępie posiadać własne środki na realizację planowanych unowocześnień, dobrze jest wyszukać bank online, w którym przy minimum formalności możemy otrzymać kredyt pomostowy, lub inwestycyjny. Kredyty tego typu są zwykle bardzo preferencyjne dla kredytobiorcy.

fundusz
Napisał: DonkeyHotey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kredyt pomostowy spłaca się w całości, po uzyskaniu funduszy unijnych, natomiast kredyt inwestycyjny jest przyznawany na dogodnych warunkach. Odmienną grupę wsparcia finansowego z Unii Europejskiej tworzą fundusze unijne dla gmin (). W tym przypadku samorząd oddaje wniosek o dofinansowanie wraz z projektem planowanych zmian rozwojowych, a kiedy kwota zostanie przyznana, należy ją spożytkować w określonym czasie. W innym wypadku samorząd będzie musiał oddać niespożytkowaną część dofinansowania.


Fundusze unijne dla gmin stanowią w dzisiejszych czasach główną część środków, przeznaczonych na przekształcanie terenów poprzemysłowych, wdrażanie systemów ochrony środowiska, czy przeprowadzanie inwestycji z obszaru gospodarki odpadami. W przypadku funduszy unijnych na rozwój firmy środki najczęściej są w całości do zwrotu, natomiast warunki spłaty są atrakcyjniejsze, niż w przypadku pożyczki bankowej.

Nawet bank online, w którym proces ubiegania się o kredyt jest mniej skomplikowany, a zasady spłaty bardziej dogodne, niż w tradycyjnej placówce bankowej, nie umożliwi nam np. zawieszenia spłaty rat na kilka miesięcy, co jest osiągalne w przypadku wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej. Aby skorzystać z dofinansowania, trzeba zaznajomić się z trwającymi aktualnie programami rozwoju oraz skompletować wymaganą dokumentację w wyznaczonej jednostce regionalnej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-02 21:56:59
Tagi: bank, fundusz, dotacja