Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jak utrzymać klienta na dłużej? Marketing relacji podstawą efektywnej promocji.

W obecnym świecie wysokiej konkurencji praktycznie w każdej branży bardzo trudno jest zdobyć klienta, a jeszcze ciężej go zatrzymać. Nowatorskie metody promocji w znaczący sposób uskuteczniają walkę z konkurentem. W jaki sposób?


klient, uścisk dłoni
Napisał: Kat Veilux
Na podstawie: http://www.flickr.com
Popularne przysłowie głosi: „Nie ma Cię w Internecie – nie istniejesz”. I jak przekonało się już wielu przedsiębiorców, to szczera prawda. Na Internecie oparty jest dzisiaj już prawie cały świat. To tu sięgamy zwykle po informacje, poszukujemy porad, przepisów, utrzymujemy kontakty z ludźmi i coraz częściej robimy zakupy. A skoro coraz więcej kupujemy, to wiadome jest, że na rynku pokazuje się coraz więcej firm, które próbują sprostać naszym potrzebom. I każda chce być przez nas zapamiętana. Stąd też w naszych skrzynkach mailowych coraz więcej pojawia się informacji marketingowych z atrakcyjnymi ofertami, zniżkami, itp. , w których prawie wszyscy zwracają się już do nas po imieniu. Wszyscy też stawiają dziś na klienta i tzw.

Podoba Ci się ten post? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię wiadomość, że analogiczny tekst jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link firma przeprowadzkowa wrocław.

marketing relacji - relacje w marketingu. Byle jak najlepiej spełnić oczekiwania klienta, który jeśli zostanie w pełni usatysfakcjonowany z zakupu, poleci firmę swoim bliskim i znajomym. Poza tym w Internecie coraz więcej stosowanych jest też technik z tzw. remarketingu. Zauważysz je z pewnością, gdy odwiedzisz wyszukiwarkę lub stronę jakiegoś sklepu czy banku w poszukiwaniu konkretnego produktu, a już tego samego dnia otrzymasz wiadomość e-mail o zniżce na produkt, którego szukałeś, ale z jakiejś przyczyny zrezygnowałeś z jego zakupu. To także marketing relacji.

Przyglądając się szerzej działaniom reklamowym polskich firm coraz częściej można zauważyć, jak dużo z nich, w szczególności sklepów oraz banków wprowadza do swoich strategii marketingowych program lojalnościowy. Najczęściej polega on na zdobywaniu punktów za każdy zrealizowany zakup, który pozwala nam na obniżenie kosztu kolejnych zakupów. I w ten sposób istnieje większe prawdopodobieństwo powrotu do sklepu i zatrzymania klienta na dłużej. Coraz częściej program lojalnościowy opiera się również na poleceniach firmy innym, za których zakupy również możesz uzyskać dodatkowe profity w formie zniżek czy też bonów na zakup kolejnego produktu albo usługi. Jednym z najbardziej popularnych w Polsce programów lojalnościowych jest program Payback, skupiający sporo sklepów: stacjonarnych oraz internetowych, ale i nie tylko sklepów, z różnych kategorii produktowych - program lojalnościowy.


W świecie wysokiej konkurencji w reklamie przestaje być ważny sam produkt, a człowiek i jego potrzeby, na które w odpowiedzi firmy mogą dostosować dla niego właściwy produkt lub usługę. A zadowolony klient, to opłacalny klient, który sam poleci produkt innym i poszerzy krąg odbiorców, którzy zadowoleni z produktu przekażą informację dalej. I krąg dalej się powiększa - .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-11-22 22:26:28
Tagi: program, informacje, efekty, sklep, wiadomości