Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Transakcje na giełdzie - jak to działa?

Kontrakty forward stały się bardzo znaczącym narzędziem w strukturze dzisiejszego rynku inwestycyjnego. Kontrakty forward dotyczą kupna, lub sprzedaży aktywów po określonej cenie w przyszłości. Nie muszą one spełniać wymogów zakładanych przez giełdy.

Obie strony uzgadniają rozrachunki transakcji w dniu dostawy. W przypadku kontraktu forward, większa część ugód jest przeprowadzana w formie dostawy towaru, bądź rozliczenia gotówkowego. Transakcja terminowa planuje, że towar, bądź walor który jest jej kwestią, wolno będzie kupować, czy też sprzedać po cenie korzystniejszej aniżeli określono w kontrakcie.

Opisany zagadnienie napisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się ten wpis. Daj nam znać - przejdź do strony formy wtryskowe .

Sprzedawca spodziewa się, że do czasu osiągnięcia transakcji kurs dobra zmaleje poniżej wyznaczonego, a więc wypracuje sprzedając dobro po cenie wyższej od rynkowej. Z kolei nabywca spodziewa się podniesienia wartości, dzięki czemu będzie mógł odsprzedać kontrakt z profitem. Pragniesz więcej informacji?

pieniądze w walucie euro
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kontrakty forward nie są kwestią obrotu giełdowego, są oferowane przez instytucje finansowe ich nabywcom, bądź innym instytucjom finansowym. Dowolność w ustalaniu zastrzeżeń kontraktu, czyli brak standaryzacji hamuje obrót nimi przede wszystkim z powodu braku płynności, lecz także nie muszą spełniać zastrzeżeń wyznaczonych przez giełdy, zaś data dostawy może być opcjonalnym dniem, komfortowym dla obu stron transakcji. Wymówienie umowy zawartej w ramach układu forward odbywa się również w drodze negocjacji pomiędzy stronami transakcji.Prócz towarowych kontraktów foraward istnieją także finansowe kontrakty forward na przekazanie w wyznaczonym dniu danej ilości waluty. Kontrakty forward grają coraz to ważniejszą rolę na ogólnoświatowych rynkach kapitałowych. Nazywa się je mianem kontraktów terminowych.

Forex informacje przeczytaj szczegóły stanowią wizualizację sytuacji rynkowej danej waluty. Praktycznie na każdej platformie brokerskiej jest możliwość odnaleźć serwis poświęcony wykresom cenowym, dzięki czemu jest możliwość online obserwować obowiązującą kondycję rynkową i należycie reagować rozpoczynając, albo kończąc pozycję na parach walut. Jest możliwość modyfikować parametry wykresów poprzez zmianę skali czasu, zmianę obrębu, czy dobór typu wykresu. Jest opcja zarejestrowania wykresu i stworzenia swojego osobistego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-11-22 18:12:28
Tagi: umowa, waluty, giełda, towar, kontrakt, transakcje

Wybrane artykuły

Kategorie

Artykuły archiwalne

Artykuły

Ciekawy film