Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Życie nie zawsze jest usłane różami i nasze relacje z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do szału

Niestety często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.


Niektórzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im odpowiada: dojazd, szef, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania oraz nawet wypłata.


kodeks pracy
Napisał: Wawel Service
Szkolenie
Napisał: Caro Griffin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tego typu ludzi jest pewnie niewiele, gdyż cuda rzadko się zdarzają. Wiele jest jednak osób, które twierdzą, że mankamenty ich pracy są mało denerwujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić. Niekiedy jednak sytuacja staje się tak bardzo toksyczna, że lepiej będzie pomyśleć o odwrocie. Mądrym rozwiązaniem będzie wówczas poszukiwanie nowej pracy. Gdy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednakże można zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to najkorzystniejsze wyjście dla tych, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie są w stanie już znieść tkwienia w znienawidzonym miejscu.

Czyżby artykuły stworzone na tej witrynie kurs menedzerski ogólnie Cię uradowały? Mamy nadzieję, że tak. Jednakże, jeżeli pragniesz więcej, to wejdź tu.

Dobrze będzie zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Powinniśmy jednak starać się dojść do ugody. Możemy przykładowo zaoferować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wtedy również zużyć nasz zaległy urlop.


Istotne wydaje się być to, by być świadomym tego, że tego typu porozumienie należy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-11 08:49:56
Tagi: firm, zadania, rodzaj, kierownik