Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Kilka interesujących słów o takim gryzoniu jak chomik

Dzieciaki lubią zwierzęta i to zarówno te większe, czy też te trochę mniejsze. Pragnąc uszczęśliwić naszego malucha, często wybieramy przygarnięcie kota czy psiaka pod swój dach.


Jednak nie w każdym przypadku jesteśmy w stanie zagwarantować większemu zwierzęciu odpowiednie warunki do życia.


zespoły
Napisał: Mitch Barrie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gryzonie to wspaniałe niewielkie zwierzaki, które niezwykle szybko się oswajają oraz mogłyby być takim samym przyjacielem, jak koty czy psy. Jednymi z najpopularniejszych zwierzątek swojskich są oczywiście chomiki. Należy jednak wiedzieć, że chociaż taki gryzoń jest nieduży, to ma bardzo zdefiniowane potrzeby, jakich zaspokajanie determinuje nie tylko szczęście, ale i dobre samopoczucie tego typu zwierzaka. W bardzo dużej mierze odpowiada także za to, czy tego typu gryzoń się oswoi. Od takiego pupila zwykle oczekujemy, że będzie on rozpoznawał swojego posiadacza. Chomiki są w większym stopniu instynktownymi zwierzątkami, jednak najdokładniej rozpoznają swego właściciela.


Co prawda nie będą dla przykładu merdać ogonkiem na przywitanie, lecz na dźwięk Twojego głosu z pewnością wyjdą ze swego domku. Warto wiedzieć, że tego typu gryzoń jak chociażby chomik niezwykle szybko się oswaja, choć potrzebuje to trochę cierpliwości. Jeśli jednak doznał od Ciebie jakikolwiek nieprzyjemności, to przez bardzo długi czas będzie pamiętać o tym. Jeśli chomik będzie spędzał z nami czas przykładowo na zabawie, to utrwali w pamięci od której osoby uzyskał smakowite części pożywania. Po pewnym okresie czasu niezwykle szybko będzie pędził na tę akurat rękę.


W czasie pierwszych dni pobytu w naszym mieszkaniu, wbrew pozorom gryzoń niezwykle prędko przyzwyczaja się do kolejnego miejsca. Prawidłowo traktowany może się odwdzięczyć śmiesznymi pozami czy też rozbrajającym spojrzeniem. Jego stawanie na słupie potrafi czasem rozbawić do łez.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-12 18:53:43
Tagi: gry, miejsca, okres, pani