Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Na jakie okoliczności musisz być przygotowany jeśli chciałbyś pracować za granicą?

Jeżeli wybierzemy pracę poza naszym krajem, musimy być przygotowani, że będzie to olbrzymie wyzwanie. Dziś, kiedy posiadamy dostęp do różnych form zatrudnienia, wybranie najlepszej propozycji może być niezwykle ciężkie.


Jeśli interesuje Cię praca za granicą wprost u zagranicznego zwierzchnika, to musisz być przygotowany na znaczną ilość spraw, jakie będziesz musiał załatwić na własną rękę.


wyniki
Na podstawie: pixabay.com
halley, aktuariusze, rezerwy24


Kiedy znajdziesz już propozycję przyszłego zwierzchnika, powinieneś uzgodnić z nim formę i okoliczności zatrudnienia. Konieczna jest znajomość języka kraju, do jakiego chcesz wyjechać. Po podpisaniu umowy do Ciebie również należy organizacja mieszkania oraz dojazdu do miejsca zatrudnienia. W takich kwestiach bardzo pomocne będą na pewno krajowe konsulaty i punkty informacyjne. Jeśli nie chcesz organizować zatrudnienia za granicą sam, pomocne byłyby biura (InOffice - biuro coworkingowe warszawa) pośrednictwa pracy. Tego typu agencje są podmiotami, które działają na bazie właściwego prawa.


Agencja pracy musi z osobą skierowaną do pracy podpisać umowę. W tego typu umowie odnaleźć się powinna nazwa zagranicznego zwierzchnika, czas zatrudnienia, rodzaj pracy, zakres zadań i sposób wypłaty pensji. Należy mieć w pamięci, że agencja pośrednictwa pracy nie zawiera umowy o pracę i to nie ona wypłaca wynagrodzenie pracownikom. Agencja pośrednictwa pracy nie posiada również prawa pobierać jakichkolwiek opłat za znalezienie zatrudnienia. Jednak może pobrać opłatę za wydanie wizy, za badania lekarskie albo tłumaczenie dokumentów. Są to takie działania, za które agencja musi samodzielnie zapłacić. Zdarza się, że agencje pośrednictwa zatrudnienia pomagają w zorganizowaniu zakwaterowania i transportu.


Odmienną postacią agencji pracy są agencje pracy tymczasowej. Tego typu agencja pomoże Ci nie tylko w znalezieniu zatrudnienia. Są one odpowiedzialne za wszystkie sprawy wiążące się z zatrudnieniem członka personelu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-27 08:08:59
Tagi: mieszkania, praca, prawa, sprawy, zatrudnienia