Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Używanie pistoletów w Polce jest jednak zgodne z prawem - co więc możemy nabyć?

Osoby, które bądź to interesują się militariami, bądź to wykonują bardzo ryzykowną pracę, często mogą mieć do obcowania z bronią palną. Jednak pomimo tego, że na taki rodzaj broni konieczne jest odpowiednie pozwolenie, to osoby, które pragną poczuć się bezpiecznie również pewnych typów broni używać mogą.


kostka brukowa
Napisał: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg


W tym wypadku chodziłoby naturalnie o tego typu broń, którą możemy używać w Polsce legalnie. Może być ona choćby gazowa, jednak niezależnie od jej typu, wszędzie ten temat wzbudza ogromne emocje. W Polsce istnieje Ustawa o Broni, jakiej art. 11 mówi, że nie jest wymagane zezwolenie na broń, jeżeli ta została wyprodukowana przed 1885 r. albo jest jej repliką. Znaczy to, że możemy zupełnie z poszanowaniem prawa nabyć nie tylko tzw. broń czarnoprochową, ale także amunicję czy też produkty czy do konserwacji. Mało tego, możemy także samodzielnie amunicję produkować. I to bez jakichkolwiek badań kontrolnych czy pozwoleń. Nie musimy być również członkami klubów strzeleckich ani kolekcjonerami.
W sklepach militarnych możemy kupić takie pistolety czy rewolwery w cenie ok. 1000 zł. W zależności od danego produktu, mogłyby mieć one kaliber .36, .44 czy też chociażby 4,5 milimetra. Istnieją różne rodzaje broni, np.

Podoba Ci się omawiany post? Więc odsyłam do źródła (http://www.rent.mybigday.pl/) - w tamtym miejscu znajdziesz ciekawe dane, które są omówieniem tego zagadnienia.

broń masowego rażenia, koktajl Mołotowa czy kusza. Nie możemy zapomnieć także o nożach, choć te z drugiej strony mogą służyć do ratowania życia. Jest tak w wypadku specjalnych noży ratunkowych.


Są jeszcze nożyki typu EDC albo multitoole. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami strzelectwa, moglibyśmy zapisać się na strzelnicę i w kontrolowanych warunkach sprawdzić swoje umiejętności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-28 00:24:31
Tagi: oczy, gadżety, moc