Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

W jaki sposób założyć własną działalność w Niemczech oraz co jest do takiego celu konieczne?

Niemcy zaliczają się na pewno do najbardziej znaczących gospodarek na świecie. Skutkuje to bardzo dużym PKB, co powoduje że Niemcy są pod takim względem czwarci na świecie.
nowoczesne oświetlenie w salonie
Napisał: Paragon Apartments
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przedsiębiorcy, którzy prowadzą w tym kraju swoją firmę, nie są naturalnie zmuszeni do opłacania wysokich składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak nie znaczy to, że jakichkolwiek kosztów nie ponoszą.


język angielski
Napisał: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie: http://www.flickr.com


Są tam bowiem dosyć duże (dla Polaka) opłaty na ubezpieczenie zdrowotne, przy czym mając na uwadze siłę nabywczą pieniądza, nie jest to wyjątkowo znaczny nakład pieniężny. Chodzi o kwotę ok. 1000 zł, co w Polsce stanowi często dużą część przychodów, jednak w Niemczech takie ok. 250 EUR aż tak znaczną opłatą nie jest.

Ten odnośnik do serwisu przeprowadzki wrocław prowadzi do niezwykle atrakcyjnej strony, która ma równie fascynujące dane na opisywany temat.

Żeby zgłosić działalność w Niemczech, należy w pierwszej kolejności udać się do urzędu do spraw przemysłu, zatem "das Gewerbeamt". Można by go najczęściej spotkać na obszarze urzędu miasta lub w ratuszu. Po uzupełnieniu niedługiego formularza trzeba także uregulować niedużą opłatę meldunkową. Należy także przekazać dane odnoszące się do firmy oraz jej posiadacza. Należałoby także wspomnieć, że do wykonywania niektórych zawodów (zwłaszcza związanych z jakimś rzemiosłem) należy mieć dyplom mistrzowski. Spis tego typu zawodów jest do przeczytania w sieci.


Naturalnie dokument zdobyty w Polsce również jest obowiązujący, należy go tylko przetłumaczyć lub dostarczyć uwierzytelnioną kopię.
O zgłoszeniu własnej firmy są automatycznie informowane odpowiednie urzędy, np. Urząd Skarbowy, Izba przemysłowo-handlowa czy też Izba Rzemieślnicza. podatek od prowadzonej przez siebie firmy należy opłacać dopiero od momentu przekroczenia dochodu większego od kwoty wolnej od opodatkowania, czyli 24,500 euro.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-02-01 08:30:47
Tagi: podatek, długi, Przedsiębiorcy