Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Na czym polega zawód konsultanta finansowego?

Doradca finansowy to negocjator między petentem, potrzebującym otrzymać pożyczkę, a instytucją finansową, jaka udzieli jej pod określonymi warunkami.


Dzisiaj istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na owego rodzaju usługi, choćby z tej przyczyny, że instytucje finansowe wprowadzają bardzo restrykcyjne procesy udzielana pożyczki.
kredyt - krajobraz
Napisał: Chris
Na podstawie: http://www.flickr.com


Typowy zjadacz chleba, który przeważnie nie ma dość czasu wolnego, by odwiedzić każdą instytucję pożyczkową a także przeprowadzać w każdej pertraktacje, ochoczo korzysta ze wsparcia nadmienionego specjalisty, który pomoże w wyborze oferty pożyczki korzystnej dla nas a także zarazem realnej do zrealizowania. Pierwszy kontakt z interesantem to identyfikacja potrzeb petenta, a więc jakiego typu a także jakiej wysokości kredytu potrzebuje, na co będą wydane pieniążki z udzielonej przez bank pożyczki etc. Na owym etapie analizuje się sytuację finansową interesanta to znaczy, czy jest w stanie zabezpieczyć zadłużenie przez żyrantów, jak duże raty są dla pożyczającego realne do spłacenia etc. Jak znaleźć konsultanta w swoim mieście? Starczy wpisać w przeglądarkę: Doradztwo finansowe Poznań.


Inne obowiązki konsultanta to przedstawienie interesantowi zaświadczeń, na podstawie których instytucja finansowa oceni tak zwaną zdolność kredytową. Doradca przekazuje interesantowi informacje jakiego rodzaju zaświadczenia trzeba przedłożyć w banku, częstokroć zdarza się też, iż dopomaga przy ich wypełnianiu. Dużą cześć pracy zajmuje także oczyszczanie kiepskiej historii w BIK, tutaj też konsultant finansowy będzie mógł pomóc petentowi.
Po złożeniu koniecznych zaświadczeń i wniosku o przyznanie pożyczki to z reguły doradca finansowy będzie kontaktował się z instytucją pożyczkową celem pozyskania danych na jakim etapie jest sprawa (zerknij na ofertę na - Adwokat Waliduda Wrocław) kredytobiorcy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-06-20 23:53:48
Tagi: Doradztwo, zadania, instytucje