Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Jedziesz w góry? Sprawdź, jak mądrze się przyszykować

Wyjeżdżasz w góry, lecz masz mało praktyki? Przed wyjazdem przeznacz chwilkę, by zaplanować bezpieczną eskapadę jak też przyszykować się na każdą ewentualność.


Zależnie od celu naszej ekskursji, rynsztunek będzie się trochę różnił.


Odmiennie przygotowujemy się na ekskursję w wysokie, natomiast inaczej w niskie góry noclegi w górach sowich jak też na wyżyny. To, co jednak przyda się za każdym razem, to m.in.: smartfon oraz power bank, kompas, aparat fotograficzny, scyzoryk, zapałki, termos. Jaki plecak wybrać na tego typu wyprawę? Wytrzymały oraz lekki plecak jest najistotniejszą częścią wyekwipowania, które bierzemy w góry. Kupując model na górskie włóczęgi kieruj uwagę na jakość wykonania. Istotne jest, aby materiały był solidny, ale lekki. Znakomicie, aby był wodoszczelny - w przeciwnym przypadku należy zainwestować w folię na plecak. Ważna jest liczba kieszeni a także tak zwany nośny system. Ten drugi oddziałuje na wygodę noszenia plecaka.


plecak
Napisał: znanenieznane.pl
Na podstawie: znanenieznane.pl
W górach zawsze trzeba wziąć pod uwagę zmieniające się błyskawicznie warunki pogodowe. Wyruszając na eskapadę, należy przyodziać się na tzw. "cebulkę" względnie mieć w zapasie cieplejszą kurtkę, przeciwdeszczowy płaszcz czy też sweter. Gdy zamyślamy eskapadę w wyższe góry, trzeba mieć z sobą bieliznę czy też odzież termoaktywną. Podstawą są również turystyczne skarpety jak też wygodne buciki sięgające ponad kostki.


Te drugie powinny być nie wyłącznie bardzo wytrzymałe oraz wygodne, ale także przystosowane do terenu, po którym będziemy spacerować. Z pewnością przydadzą się też lżejsze buciki na zmianę a także okularki przeciwsłoneczne i czapka przeciwsłoneczna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-09-10 22:08:31
Tagi: góry, odzież, gra