Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Survival, przygoda dla wszystkich czy tylko dla najtwardszych?

Survival jest dla każdych ludzi bez względu na wiek. Początkujących survivalowców, osób, które lubią przebywanie z przyrodą, latorośli i młodzieży. Dla osób, które pragną jak najdłużej podtrzymać własny organizm w jak najlepszym zdrowiu. Survival uczy samodzielności. To dzięki niemu w dobie aut i samolotów, zdołamy bez pośpiechu przestawać z naturą. To dzięki niemu pojmujemy na nowo własną istotę i zaczynamy osobiście działać, nie oczekując na pomoc z zewnątrz.


Survival turystyczny ma służyć do tego, żeby ustawić człowieka w warunkach odmiennych, niż ma na co dzień.

Potrzebujesz dodatkowe informacje (http://starocieiantyki.pl/) na wyłuszczony tu temat? Nie ma problemu - musisz wejść w poniższy link i pod nim znajdziesz mnóstwo dodatkowych szczegółów.

Ma uwalniać adrenalinę i powodować, że człowiek będzie starał się przemóc swoje własne niedoskonałości. Z takiej wyprawy każdy musi wrócić jako zwycięzca. Każdy jest w stanie spróbować jak rozpala się ogień za pomocą dwóch kawałków drewna, czy też jak działa wielofunkcyjna karta przetrwania. Gratkę na pewno sprawi mieszkanie pod gołym niebem, lub we własnoręcznie zrobionym szałasie. Aczkolwiek zamiast tego jest możliwość wykorzystać namiot. Najistotniejsza jest tu umiejętność przebywania na łonie przyrody.

niebo nad lasem
Napisał: ali_martin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli jakakolwiek nauka stanowi wartość pożyteczną, to na pewno należałoby ją wzmacniać. Survival jest naturalnie czymś, nad czym należałoby na chwilę zatrzymać się. Zrozumieć techniki, jakie przynoszą szansę przeżycia, rozwoju temperamentu, poznania świata. Każdy kto praktykuje survival winien zawsze posiadać przy sobie urządzenie wielozadaniowe. Jest to karta surviwalowa niedużych wielkości, mająca dużo przydatnych przeznaczeń. Bez kłopotu mieści się w portfelu, więc jest możliwość ją mieć stale przy sobie, bowiem nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. To małe i niepozorne urządzenie może służyć jako otwieracz do puszek i butelek, śrubokręt płaski, klucz do śrub, linijka, nóż, lub piła z dwurzędowymi zębami. Odpowiednia forma surowca, z którego jest stworzona gwarantuje trwałość.


Należałoby sobie uświadomić, że nie jesteśmy zdani tylko na wymysły cywilizacji. Każdy musi wiedzieć, że ma takie cechy temperamentu, które pomogą w skomplikowanych momentach. Nie wyłącznie, gdy zostaniemy odcięci od zdobyczy cywilizacji, lecz i w życiu codziennym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-29 01:19:18
Tagi: wynalazki, przyroda, narzędzie, survival, schronienie