Kulutra, rozrywka i wiele więcej! bądź bliżej wydarzeń kulturalnych...

Kilka słów na temat NLP

Pomimo to, że prawie każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta lub ekspert w zakresie marketingu słyszał o NLP to nadal jest ono dyscypliną elitarną. Czemu? Gdyż słysząc takie opinie jak: "To jest manipulacja" niewiele osób spośród nich zainwestowało swój czas i pieniądze, aby bardziej zrozumieć techniki NLP. Jednak czy nie jest tak, że przed tym jak wydamy opinię należałoby, najpierw poznać zagadnienie? Szczególnie, jeśli może okazać się na prawdę przydatne.

zadowoleni doradcy
Napisał: tec_estromberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) () to zestaw technik komunikacji zwróconych na budowanie i przekształcanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi. Techniki te mogą być używane zarówno w psychologii i psychiatrii jak również, w biznesie oraz polityce. Termin ten został wymyślony przez Johna Grindera oraz Richarda Bandlera, aby uwydatnić postulowane zależności między procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i schematami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

Poszukując godnych poznania artykułów, kliknij na ten odsyłacz. Naprawdę zalecam tę witrynę, gdyż ona z pewnością również zwabi Twoją uwagę.- W psychiatrii proponowane przez NLP nastawienie do pracy nad umysłem pacjenta pomogło ocalić wiele osób przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i całym życiem na medykamentach, dając im szansę normalnego działania.

- W psychoterapii, metoddy NLP umożliwiły zastąpienie nieskuteczne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania metodą, dzięki której ludzie cierpiący na lęki całkowicie się jej pozbywają.

- Techniki tworzenia kontaktu i "kotwiczenia" w rozmowie handlowej zamieniły tysiące "opornych" klientów w lojalnych klientów.

- W sporcie, trenerzy, którzy zauważyli, że umysł zawodnika ma działanie na wyniki otrzymywane przez jego ciało, odnoszą największe sukcesy.

Najlepszym miejscem, aby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili ukażą się nam linki do dużej liczby stron z informacjami na ten temat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-24 14:24:14
Tagi: pieniądze, klient, umysł, programowanie, marketing